Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie obecnie warto zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe
elarych
Gdzie obecnie warto zaciągnąć kredyt gotówkowy?

W ostatnich miesiącach, wskutek obniżenia stóp procentowych NBP, zmalało oprocentowanie kredytów gotówkowych. W którym banku jest ono obecnie najniższe?

Duży wybór ofert kredytowych może nieco przytłaczać i utrudnić znalezienie najlepszej opcji finansowania. W internecie nie brakuje jednak rankingów kredytów gotówkowych, dzięki którym można łatwo sprawdzić opłacalność poszczególnych propozycji. Ich działanie jest proste: wystarczy podać oczekiwaną kwotę i okres finansowania, a na stronie wyświetlą się aktualne oferty banków wraz z ich najważniejszymi parametrami. Te ostatnie to najczęściej: oprocentowanie, prowizja i RRSO.

Najtaniej w Alior Banku i banku Citi Handlowy

Obecnie, najlepsze oferty kredytu gotówkowego można znaleźć w Alior Banku oraz banku Citi Handlowy, które przewidują 3-procentową prowizję i oprocentowanie na poziomie 7,19 procent – w przypadku rocznego zobowiązania daje to RRSO w wysokości 13,55 procent. Podium zamyka Pożyczka Ekspresowa Banku Pekao, w której obydwa główne koszty wynoszą 6 procent, a RRSO dla rocznej umowy 18,45 procent. Niezłą ofertę przygotował też bank Santander, w którym zawarcie umowy kosztuje 6,27 proc. kwoty kredytu, a odsetki wynoszą 7,14 proc. w skali roku.

Ranking zależny od potrzeb finansowych

Wspomniana kolejność obowiązuje pod warunkiem, że kredytobiorca chce skorzystać z kredytu o typowych parametrach. Jeśli potrzebuje pożyczyć na przykład 1000 zł na 3 miesiące lub 40 000 zł na 48 miesięcy, ranking będzie wyglądał nieco inaczej. To efekt między innymi tego, że niektóre banki, na przykład Citi Handlowy, mają promocje dla kredytów spełniających określone kryteria. Poza tym część instytucji nie oferuje tak skrajnie krótkich okresów kredytowania czy też pożyczek do 1000 zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak bezpiecznie i skutecznie zarządzać swoimi dokumentami online?
Jak bezpiecznie i skutecznie zarządzać swoimi dokumentami online?
Odkryj, jak porządkować, przechowywać i chronić swoje dokumenty online, zwiększając wydajność i bezpieczeństwo swoich danych cyfrowych.
Ostatnie wpisy