Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Nieruchomości
elarych
Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku zakupu nowego, lub odkupywania go z rynku wtórnego. Warto jednak zapoznać się z pewnymi kryteriami, które mogą być kluczowe odnośnie do samej ceny. 

Jak wybrać ubezpieczenie mieszkania?

Przede wszystkim warto zaznaczyć fakt, że zwykle cena samego ubezpieczenia jest stosunkowo niska, w porównaniu ze stratami, które można ponieść w przypadku różnych zdarzeń, których nie da się przewidzieć. Bardzo często może być to kwota jedynie 100 zł. Na cenę ma jednak wpływ kilka ważnych czynników. Jednym z nich będzie sama wielkość nieruchomości. Wiadome jest, że ubezpieczenie będzie tańsze w momencie, gdy mieszkanie jest mniejsze. Inną ważną kwestią, jest zastanowienie się, czy nie będzie potrzebny zakup dodatkowych rozszerzeń, które w znaczny sposób wzmocnią bezpieczeństwo. Mowa tutaj o pakietach, ochraniających sprzęt multimedialny, czy zwierzaki domowe. Ważnym aspektem, jest również to, że najmniejsza cena może wynikać z jedynie standardowego ubezpieczenia, które chroni jedynie mury i stałe elementy określone w umowie. 

Cena zależy też od samej wartości lokalu. Oprócz tego warto się zastanowić nad możliwym ryzykiem wystąpienia szkody. Bardzo często w tym temacie firmy ubezpieczeniowe posiadają potężną gamę różnych przypadków. Najczęściej jednak klienci decydują się jedynie na przypadki powodzi, włamania, kradzieży, oraz pożaru. Istnieją też specjalne opcje dla samych lokatorów, które potrafią być bardzo przydatne, jednak trzeba pamiętać o rosnącej jednocześnie cenie całej polisy. 

Cena ubezpieczenia – z czego wynika?

Ważnym aspektem będą również posiadane dotychczas systemy zabezpieczające samo mieszkanie. Będą to systemy antywłamaniowe, alarmy przeciwpożarowe, czy chociażby monitoring. Kolejnym elementem będzie samo położenie mieszkania. Warto pamiętać, że domy postawione na terenach zalewowych, mogą zostać czasem odrzucone, lub cena takiego ubezpieczenia może znacznie wzrosnąć. Inne kwestie, przy których koszt może wzrosnąć, to prowadzenie na terenie nieruchomości działalności gospodarczej, istniejąca już historia szkodowa, czy pozostawienie mieszkania bez lokatorów na czas dłuższy niż 180 dni. Istnieje opcja nabycia pewnej zniżki na koszt ubezpieczenia, jednak aby ją uzyskać, należy spełnić pewne wymagania. Może to być, chociażby posiadane zabezpieczenie własne, czy występująca w danym momencie, promocja.

Należy się poważnie zastanowić nad zakupem takiego ubezpieczenia. Nie jest ono drogie, a istnieje szansa na złagodzenie niejednej tragedii. Aby dokładnie zbadać dany temat, warto zapoznać się z treścią innego artykułu, który znacząco rozszerza podaną tu wiedzę. Z pewnością będzie to pomocne, w wyborze ubezpieczenia, które spełni oczekiwania klienta – https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/artykuly/ile-kosztuje-ubezpieczenie-mieszkania

Gdzie szukać dobrych ofert ubezpieczenia?

Aby znaleźć dobre ubezpieczenie, spełniające nasze oczekiwania oraz oferujące stosowne rozszerzenia, można skorzystać z pomocy kalkulatora oraz porównywarki ofert ubezpieczeniowych. To narzędzie, za pomocą prostego formularza potrafi dostosować dostępne w systemie oferty w taki sposób, aby klient mógł przeglądać jedynie to, co go zainteresuje. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż szukanie ofert na własną rękę lub – co gorsza – znaleźć niepewne towarzystwa. W przypadku tej strony korzysta ona jedynie z zaufanych oraz znanych źródeł, w postaci banków, oraz firm ubezpieczeniowych – https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl

Zdjęcie główne: Emily WangHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są najważniejsze czynniki przy wyborze kredytu hipotecznego?
Jakie są najważniejsze czynniki przy wyborze kredytu hipotecznego?
Odkryj kluczowe aspekty, które musisz wziąć pod uwagę, decydując się na kredyt hipoteczny. Dowiedz się więcej o oprocentowaniu, wkładzie własnym i okresie kredytowania.
Ostatnie wpisy