Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing przyszłością finansowania branży motoryzacyjnej?

Leasingowanie
elarych
Leasing przyszłością finansowania branży motoryzacyjnej?

Firma doradcza Deloitte poinformowała, że dzięki sprzedaży aut i części w okresie 2018-2035 przychody branży motoryzacyjnej wzrosną o 50%, ale w tym czasie usługi finansowe związane z przemysłem motoryzacyjnym wzrosną o 100%.

Koniec z własnością?

Autorzy raportu Deloitte przewidują, że w 2035 r. głównym fundamentem wzrostu w usługach finansowych będzie leasing. Nie ma wątpliwości, że przyczyną są zmieniające się preferencje konsumentów, którzy w coraz większym stopniu będą odchodzić od posiadania samochodów na własność na rzecz ich użytkowania.

Nie da się ukryć, że w chwili obecnej można zauważyć ten rosnący z roku na rok trend. Coraz więcej osób decyduje się na leasingowe „wynajmowanie” czterech kółek. Zwłaszcza w skali europejskiej.

Dalej, eksperci z firmy doradczej twierdzą, że udział wpływów z usług finansowych całości przychodów branży wzrośnie z 11 do 14%. Analitycy zaznaczają również, że obecnie głównym źródłem przychodów z usług finansowych w branży motoryzacyjnej są kredyty, leasingi, oraz finansowanie dużych podmiotów, takich jak producenci czy dealerzy.

(fot. pexels.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*